• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Hét kórházat szolgál ki az új gyulai mosoda

Egészségpolitika Forrás: MTI
Hét kórházat szolgál ki az új gyulai mosoda

A mosodában naponta 6-9 ezer kilogramm ruhát mosnak ki, a kórházakba 48 órán belül kerül vissza a tiszta textília.

Átadták a Békés és Csongrád megyében összesen hét kórházat kiszolgáló térségi mosodát szerdán Gyulán, a létesítményt több mint 620 millió forintnyi hazai forrásból építették fel a békési fürdővárosban.

Mészáros János, az egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár az átadási ünnepségen példaértékűnek nevezte azt az együttműködést, amelyet a hét tagintézmény valósított meg a közös gondolkozás és pályázás során az egészségügyi ellátórendszer háttértevékenységének fejlesztése érdekében. Kiemelte, ritka Magyarországon, hogy egy-egy kórház nem a saját infrastruktúráját akarja fejleszteni, hanem közösen tesznek lépéseket a betegellátás javítása érdekében. Megjegyezte, amikor 2012-ben állami fenntartásba kerültek a kórházak, épp az ilyen típusú együttműködések kialakítását szorgalmazták. Épp ezért ez a pályázat nyerte el a legnagyobb összeget a kórházkonszolidáció részeként 2016 végén meghirdetett 1,5 milliárdos keretösszegből - tette hozzá a helyettes államtitkár.

A Gyulán zöldmezős beruházás eredményeként felépülő mosoda látja el tiszta textillel a Békés Megyei Központi Kórház gyulai és békéscsabai tagintézményét, az orosházi kórházat, Csongrád megyében pedig a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ hódmezővásárhelyi és makói tagintézményét, a szentesi kórházat és a Csongrád Megyei Mellkasi Betegek Szakkórházát.

Becsei László, a Békés Megyei Központi Kórház főigazgatója elmondta, az intézmények a közös beruházás révén évente 75 millió forintot takaríthatnak meg a mosodai szolgáltatáson, a beruházás nyolc év alatt térül meg. Hozzátette a mosodában naponta 6-9 ezer kilogramm ruhát mosnak ki, a kórházakba 48 órán belül kerül vissza a tiszta textília. Az intézmények szállítóeszközök és új textíliák beszerzésére is nyertek el forrást, összesen több mint 120 millió forint értékben. Emellett 320 millió forintból vásárolták meg - egy korábbi pályázat során - a mosoda központi berendezését, a nagyteljesítményű mosógépet.

Kovács József a térség országgyűlési képviselője, a gyulai kórház korábbi főigazgatója elmondta, hamarosan elindul a textilazonosító rendszer használata is, amelynek során chipekkel látják el a textíliákat a jobb azonosítás és nyilvántartás érdekében; a chipek és az ehhez szükséges informatikai rendszer már rendelkezésre áll.

Lénárt Endre, a fenntartó Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgató-helyettese elmondta, a 2016 végén meghirdetett pályázat célja egyebek mellett az energiahatékonyság javítása és a betegellátás racionalizálása volt, e feltételeket a március óta működő mosoda megépítése teljesítette.

Legolvasottabb cikkeink