A sürgősségi beutaló önmagában kevés

Közzétéve: 2018. 04. 10. 07:10 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

A háziorvosok naponta fél-egy órát telefonálgatnak, hogy betegeik két héten belül bejuthassanak a szakorvoshoz.

Nem veszik figyelembe a sürgős beutalókat a szakorvosok, erre panaszkodott több háziorvos egy internetes csoportban - hangzott el az RTL Klub Híradójában. Nem elég ráírni a beutalóra a statim jelzést, naponta fél-egy órát telefonálgatnak, hogy betegeik két héten belül bejuthassanak a szakorvoshoz - mondta el egyikük. Sürgős szakorvosi vizsgálatot akkor lehet kérni, ha valaki már több mint két hete táppénzen van gyors kivizsgálást igénylő komoly panaszai vannak.

A híradó megkérdezett több szakorvosi rendelőt, ahol kiderült, a kérés el se jut az orvosokig, hiába a sürgős jelzés, ha a betegnek nincs időpontja. Pásztélyi Zsolt, a Járóbeteg Szakellátási Szövetség elnöke elmondta, sok rendelésen már így is hosszú az előjegyzési lista és egyre többen kérnek/kapnak sürgős jelzésű beutalót. Szerinte át kellene alakítani a járóbeteg-szakrendelés rendszerét, hogy látsszon, hol van nagyon sok előjegyzés és hol van üres kapacitás. A riport itt meghallgatható

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek