• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Egészségügy: Nélkülünk nincs varázslat

Lapszemle Forrás: magyaridok.hu

A felelősség alól mi, az egészségügy szolgáltatásait igénybe vevők sem mentesülünk.

A lehetetlent azonnal teljesítjük, a csodákra kicsit várni kell. Akár ez is lehetne az új egészségügyi államtitkár szlogenje, ha abból indulunk ki, milyen kihívásokkal készül – az első nyilatkozatai alapján bátran – szembenézni. Ónodi-Szűcs Zoltán ugyan csupán viccnek szánta a lapunknak adott interjúban, hogy mivel ÓZ a monogramja, sokan azt gondolhatják, képes varázsolni is, az első reakciókat látva azonban egészen bizonyos, hogy az egészségügy változását áhítók, az abban érdekeltek komolyan bíznak abban, hogy csodát tud tenni - írja a Magyar Idők publicistája.

Mások, az örök hitetlenkedők, de még inkább a változatlanságban érdekeltek közben már most dörzsölik a tenyerüket, biztosra véve, hogy ő is el fog bukni. Hiszen elődei kivétel nélkül szintén nagy tervekkel érkeztek, ám azokból vajmi keveset tudtak valóra váltani. Sajnos a kételkedésnek van alapja, hiszen ez az az ágazat, amelyben nemhogy rendszer-, de valódi szemléletváltás sem történt az elmúlt huszonöt évben...

Nem lehet elégszer hangsúlyozni: arról, hogy 2015-ben itt tartunk, nem csak és kizárólag az aktuális miniszter vagy államtitkár, illetve kormány tehet. Komoly felelőssége van ebben azoknak az orvosoknak, szakmai és érdekvédelmi vezetőknek is, akik bár tehettek volna azért, hogy gördülékenyebben, költséghatékonyabban és a betegek minél nagyobb megelégedésére működjenek a szakrendelők, a kórházak, ők a status quo fenntartásában voltak érdekeltek, és könyörtelenül elbántak mindenkivel, aki ezt bármi módon is veszélyeztette.

A felelősség alól azonban mi, az egészségügy szolgáltatásait igénybe vevők sem mentesülünk. Mi vagyunk azok, akik hagyjuk, tűrjük, hogy a professzor a magánrendelőjébe hívjon vissza műtét után, ahol természetesnek vesszük, hogy nem kapunk számlát az ott hagyott tízezrekről. És azok is mi vagyunk, akik egyszerűen nem fogjuk fel, hogy nem holmi jogszabályokon, kizárólag rajtunk múlik, hogy a 21. században is együtt élünk-e még a hálapénzzel, vagy végre leszámolunk vele...

Ne feledjük, hibáztathatjuk majd őt a végén, ha ebből alig valami teljesül, de az, hogy a terveiből mit tud valóra váltani, nem csak rajta, hanem az említett három szereplőn, tehát az egészségügyieken, a politikán és bizony rajtunk, volt és leendő betegeken, a mi hozzáállásunkon is múlik.

Legolvasottabb cikkeink