• Pollen
    • Nagyon fogynak az allergiagyógyszerek

      Nagyon fogynak az allergiagyógyszerek

    • Allergia: a megelőző kezelések csökkentik a tüneteket

      Allergia: a megelőző kezelések csökkentik a tüneteket

    • Mit érdemes tudni az első allergiavizsgálat előtt?

      Mit érdemes tudni az első allergiavizsgálat előtt?

  • utazás
    • Kockázatos az utazás az oltások nélkül

      Kockázatos az utazás az oltások nélkül

    • Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

      Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

    • Európában is egyedülálló a debreceni utazásorvostan kurzus

      Európában is egyedülálló a debreceni utazásorvostan kurzus

  • napártalom
    • Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztetnek

      Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztetnek

    • Az UV-sugárzásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

      Az UV-sugárzásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

    • Gyulladást okozhat a parfüm és arcszesz a napozóknak

      Gyulladást okozhat a parfüm és arcszesz a napozóknak

A 20. napon közti vérzés

Orvos válaszol Szerző:

Kedves Doktor.
29 éves vagyok, Lindynette 20-at szedek, most értem a negyedik levél végére. Eddig nem volt gondom a gyógyszer szedés közben, de most a 20. szem bevételénél közti vérzésem lett, de pici mennyiség...

... A gyógyszert azt mondhatom rendesen szedtem, nem maradt ki egy szem sem. A betegtájékoztató szerint, ha 12 órán belül pótolom a gyógyszert, amit esetleg elfelejtettem, akkor még az rendben van. Ebben a hónapban előfordult 2 alkalommal, hogy pár órát (az elején egyszer 10 órát, a vége felé egyszer 6 órát) csúsztam a bevétellel. Amúgy szoktam néha görcsölni a gyógyszer szedés alatt is, de nem elviselhetetlen, és a mostani közti vérzés alatt sem fájt jobban a hasam a megszokottnál, viszont a fokozott bélgáztermelődésem miatt is lehetnek a görcsök, nem feltétlen a női szervekről.
Kell e aggódnom, és orvoshoz fordulnom, vagy aggodalomra nincs okom?
Még egy info: Korábban kb 5 éve szedtem fogamzásgátlót, azóta csak most kezdtem el megint (4 hónapja).


VÁLASZ


Kedves Kérdező!

Sajnos nincs nőgyógyász szakorvosunk. Ha a tünetek megmaradtak érdemes felkeresni a szakorvost.
a szerk.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink