Weborvos.hu
  • Pollen
    • Évről évre súlyosbodhatnak az allergiások tünetei

      Évről évre súlyosbodhatnak az allergiások tünetei

    • OKI: Másodfokú riasztás a parlagfű miatt

      OKI: Másodfokú riasztás a parlagfű miatt

    • OKI: már tüneteket okoz a parlagfű

      OKI: már tüneteket okoz a parlagfű

  • utazás
    • Egzotikus utazás egzotikus betegség nélkül

      Egzotikus utazás egzotikus betegség nélkül

    • Kockázatos az utazás az oltások nélkül

      Kockázatos az utazás az oltások nélkül

    • Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

      Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

  • napártalom
    • A napégés meggyógyul, a hatása megmarad

      A napégés meggyógyul, a hatása megmarad

    • Milyen szempontok szerint válasszunk naptejet?

      Milyen szempontok szerint válasszunk naptejet?

    • Rendszeresen kell használni a fényvédőt

      Rendszeresen kell használni a fényvédőt

Aggódó feleség

Orvos válaszol Szerző:

Férjem sugárterápiás kezelést kapott gégerák megbetegedése miatt. A kezelést 2014.08.19.-vel befejezték...

Kb. 2 hete szedi a Fiavogenin-Proés aVitanax-Px!kapszulát, valamintaz Acerola-C.-.t Ma vettük észre a barnás elszíneződést a nyelvén. Mi okozhatja és mivel kezeljük? időpontunk a Gágészetre csak 10 nap múlva lesz..Várom válaszát, előre is köszönöm.
Üdv


VÁLASZ


Tisztelt Asszonyom! 

A nyelv barna elszíneződését okozhatja a sugárkezelés is, ilyenkor fokozódhat a nyelv elszarusodása és az elszarusodott - tehát fehér színű - részt befestik ételek, italok, élvezeti szerek. / a leggyakrabban kakaó, kávé, tea, cigaretta és gyógyszerek /. Ezért bízom abban, hogy a barnás elszíneződésnek nincs semmi kóroki jelentősége / úgy szokták hívni, hogy " barna szőrös nyelv " /.
A felsorolt étrendkiegészítőknek ezzel a csoportjával én nem foglalkozok és nem is kívánok Varga gyógygombákkal foglalkozni, tehát e konkrét 3 készítménnyel kapcsolatban nem tőlem kap Ön választ.

dr Gerencsér Emőke

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink