• Ónodi-Szűcs
    • Ónodi-Szűcs: több fejlesztés, magasabb bér

      Ónodi-Szűcs: több fejlesztés, magasabb bér

    • Teljesítmény helyett eredményalapú finanszírozás

      Teljesítmény helyett eredményalapú finanszírozás

    • Számvetés az Arénában: Ónodi-Szűcs Zoltán

      Számvetés az Arénában: Ónodi-Szűcs Zoltán

  • EBP
    • Mitől lesz szuper a szuperkórház?

      Mitől lesz szuper a szuperkórház?

    • Rákosmente rendelőjét is fejlesztik

      Rákosmente rendelőjét is fejlesztik

    • EBP: Fejlesztik a nagykátai rendelőintézetet

      EBP: Fejlesztik a nagykátai rendelőintézetet

  • EESZT
    • Nem elég rugalmas  az e-recept

      Nem elég rugalmas az e-recept

    • Hekkerek tarolták le a lett egészségügyi rendszert

      Hekkerek tarolták le a lett egészségügyi rendszert

    • EESZT - az egészségügyi ellátás új dimenziója

      EESZT - az egészségügyi ellátás új dimenziója

Aggódó feleség

Orvos válaszol 2014.10.20 10:13

Férjem sugárterápiás kezelést kapott gégerák megbetegedése miatt. A kezelést 2014.08.19.-vel befejezték...

Kb. 2 hete szedi a Fiavogenin-Proés aVitanax-Px!kapszulát, valamintaz Acerola-C.-.t Ma vettük észre a barnás elszíneződést a nyelvén. Mi okozhatja és mivel kezeljük? időpontunk a Gágészetre csak 10 nap múlva lesz..Várom válaszát, előre is köszönöm.
Üdv


VÁLASZ


Tisztelt Asszonyom! 

A nyelv barna elszíneződését okozhatja a sugárkezelés is, ilyenkor fokozódhat a nyelv elszarusodása és az elszarusodott - tehát fehér színű - részt befestik ételek, italok, élvezeti szerek. / a leggyakrabban kakaó, kávé, tea, cigaretta és gyógyszerek /. Ezért bízom abban, hogy a barnás elszíneződésnek nincs semmi kóroki jelentősége / úgy szokták hívni, hogy " barna szőrös nyelv " /.
A felsorolt étrendkiegészítőknek ezzel a csoportjával én nem foglalkozok és nem is kívánok Varga gyógygombákkal foglalkozni, tehát e konkrét 3 készítménnyel kapcsolatban nem tőlem kap Ön választ.

dr Gerencsér Emőke

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink