• Pollen
    • Nagyon fogynak az allergiagyógyszerek

      Nagyon fogynak az allergiagyógyszerek

    • Allergia: a megelőző kezelések csökkentik a tüneteket

      Allergia: a megelőző kezelések csökkentik a tüneteket

    • Mit érdemes tudni az első allergiavizsgálat előtt?

      Mit érdemes tudni az első allergiavizsgálat előtt?

  • utazás
    • Kockázatos az utazás az oltások nélkül

      Kockázatos az utazás az oltások nélkül

    • Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

      Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

    • Európában is egyedülálló a debreceni utazásorvostan kurzus

      Európában is egyedülálló a debreceni utazásorvostan kurzus

  • napártalom
    • Melyik jelölés mit jelent a naptejeken?

      Melyik jelölés mit jelent a naptejeken?

    • Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztetnek

      Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztetnek

    • Az UV-sugárzásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

      Az UV-sugárzásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Kedves NetDoki!
Körülbelül 2-2,5 éve két vírusos hányásos-hasmenéses időszakon estem át nyáron (az első 2 hétig tartott, a második egy hétig). Normaflore-ral, széntablettával és diétával kikúráltam magam. 30 éves nő vagyok,...

... 170 cm és az akkori 53 kilómról lefogytam 36-ra. Voltam hepatológián, röntgenen, ultrahangon, kb. ötször vettek vért tőlem, széklet és vizeletminta is megvolt, semmit sem találtak. Hepatitisre be vagyok oltva. Egy éve intenzív Béres csepp kúrába kezdtem (2 hétig szedem, 1 hétig kihagyom). A súlyom egész jól helyreállt, már 45 kg vagyok, jó az étvágyam, egészségesnek is érzem magam. Nem is ezért írok.
6 hónapig nem jött meg a mensesem (érthető okokból), de már ez is helyreállt. Viszont amíg nem jött meg addig szépen ellepték az arcomat a pattanások, és hiába van már rendes havi vérzésem 2013 december óta, nem akarnak elmúlni. Mit tud javasolni azon kívül, hogy menjek el bőrgyógyászhoz? (Hangsúlyoznám, hogy 3 éve nem dolgozok, és nem vagyok munkanélküli segélyen sem hiszen járni is alig tudtam, ezért gondolom TB-m sincs, bár ehhez bevallom őszintén nem értek.
Előre is köszönöm válaszát!


VÁLASZ


A közönséges acne leggyakoribb oka a hormonális háztartás egyensúlyának felborulása szokott lenni. Az Ön esetében nem vagyok meggyőződve, hogy a menses visszatérte egyértelműen jelenti a hormonális háztartás minden tényezőjének rendeződését. Ezt megfelelő vizsgálatokkal (androgen hormonszint meghatározás) lehet igazolni. Az okok között tartják nyilván a stresszet is, de a táplálkozás minőségével kapcsolatos tényező is bizonyított:a magas cukor- és liszttartalom, tej- és tejféleségek, bizonyos fűszerek, zsírokban gazdag ételek. Ezek a tényezők leginkább az inzulin-elválasztással látszanak összefüggésben lenni. Meg kell említeni a ritkán diagnosztizált, de nem ritka parazita fertőzést, ez egy szemmel nem látható atkaféleség, Demodex nevezetű. Baktérium okozta fertőzés is állhat a háttérben.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink