• Pollen
    • Nagyon fogynak az allergiagyógyszerek

      Nagyon fogynak az allergiagyógyszerek

    • Allergia: a megelőző kezelések csökkentik a tüneteket

      Allergia: a megelőző kezelések csökkentik a tüneteket

    • Mit érdemes tudni az első allergiavizsgálat előtt?

      Mit érdemes tudni az első allergiavizsgálat előtt?

  • utazás
    • Kockázatos az utazás az oltások nélkül

      Kockázatos az utazás az oltások nélkül

    • Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

      Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

    • Európában is egyedülálló a debreceni utazásorvostan kurzus

      Európában is egyedülálló a debreceni utazásorvostan kurzus

  • napártalom
    • Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztetnek

      Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztetnek

    • Az UV-sugárzásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

      Az UV-sugárzásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

    • Gyulladást okozhat a parfüm és arcszesz a napozóknak

      Gyulladást okozhat a parfüm és arcszesz a napozóknak

Tisztelt doktor Nő vagy Úr!Inzulinos cukorbeteg vagyok 1o éve.Az utóbbi 2-3 hónapban szinte minden nap van 1o fölötti értékem, amely étkezés utáni órában többnyire alacsony,majd némi stagnálás után ...

... hírtelen felugrik.9.8-13,4 ig.Étkezésenként apidrát 4 egységet adok,lantust pedig 1o egységet.Májusban még 6,8 volt a hgb A1c értékem,de tartok töle hogy a következő már nem fog megfelelni az elő írtaknak!Kérdésem ha rajtam kívüli okból válik szabályozhatatlanná a cukrom akkor is elvehetik a megszokott inzulinokat?Köszönöm előre is választ.


VÁLASZ


A cukorháztartás állapota romolhat. Első sorban a cukorbetegség beállításával lehet baj, ha Ön a diétáját pontosan tartja és testsúlya sem változott (növekedett). Azt javaslom soron kívül keresse fel diabetologusát.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink