• Pollen
    • Nagyon fogynak az allergiagyógyszerek

      Nagyon fogynak az allergiagyógyszerek

    • Allergia: a megelőző kezelések csökkentik a tüneteket

      Allergia: a megelőző kezelések csökkentik a tüneteket

    • Mit érdemes tudni az első allergiavizsgálat előtt?

      Mit érdemes tudni az első allergiavizsgálat előtt?

  • utazás
    • Kockázatos az utazás az oltások nélkül

      Kockázatos az utazás az oltások nélkül

    • Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

      Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

    • Európában is egyedülálló a debreceni utazásorvostan kurzus

      Európában is egyedülálló a debreceni utazásorvostan kurzus

  • napártalom
    • Melyik jelölés mit jelent a naptejeken?

      Melyik jelölés mit jelent a naptejeken?

    • Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztetnek

      Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztetnek

    • Az UV-sugárzásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

      Az UV-sugárzásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Kedves Doktor úr!
Okt. közepén műtöttek visszérröl a jobb lábam, sajnos nagyon megszenvedtem vele ugyanis lágyékban és a bokámnál a seb nem akart begyógyulni benne maradt...

... két fonál .A bokámnál dec. ..21-én sikerült kivennem.a másik sebnél hamarabb.Az a panaszom hogy azóta is dagad a bokám és a lábfejem szedem a venoruton tablettát és semmi.Pedig a műtét előtt azt mondták hogy a lábdagadás a visszér miatt van. Kompressziós harisnyát is használok és ugyan úgy dagad.Mi lehet a bajom.Várom válaszát.Köszönöm.


VÁLASZ


Ha csak a jobb, operált lábán észleli a duzzadást, akkor érdemes felkeresni az operáló orvosát, akinek lehetősége van a vénás keringés műszeres ellenőrzésére. A visszérműtét után néhány hónapig fennállhat a jelenség, aminek gyakran a túlzott kímélet, ülő életmód az oka. Ha mindkét lábon észlelhető a jelenség, akkor is állhat a háttérben a két említett tényező, de más betegség is, emiatt indokolt lehet további kivizsgálása.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink