Weborvos.hu
  • Pollen
    • Évről évre súlyosbodhatnak az allergiások tünetei

      Évről évre súlyosbodhatnak az allergiások tünetei

    • OKI: Másodfokú riasztás a parlagfű miatt

      OKI: Másodfokú riasztás a parlagfű miatt

    • OKI: már tüneteket okoz a parlagfű

      OKI: már tüneteket okoz a parlagfű

  • utazás
    • Egzotikus utazás egzotikus betegség nélkül

      Egzotikus utazás egzotikus betegség nélkül

    • Kockázatos az utazás az oltások nélkül

      Kockázatos az utazás az oltások nélkül

    • Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

      Utazást tervez? Erre mindenképpen gondoljon!

  • napártalom
    • A napégés meggyógyul, a hatása megmarad

      A napégés meggyógyul, a hatása megmarad

    • Milyen szempontok szerint válasszunk naptejet?

      Milyen szempontok szerint válasszunk naptejet?

    • Rendszeresen kell használni a fényvédőt

      Rendszeresen kell használni a fényvédőt

Pajzsmirigy daganat!

Abban szeretném az önök segítségét kérni, hogy mi módon kerülhetném el azt hogy nagyon meghízzak miután abba kell hagynom az eutirox szedését egy hónapra a jódizotópos kezelés előtt/miatt...

... 27 éves nő vagyok rosszindulatú áttétes pajzsmirigydaganattal operáltak decemberben, majd ezt követően mivel eltávolították a pajzsmirigyemet 150mg Euthyroxot szedek naponta, március 30.-ra vagyok előjegyezve az egy hetes jódizotópos kezelésre, mielőtt 4 héttel abba kell hagynom a hormon szedését, és nagyon félek attól, hogy nagyon meg fogok hízni, mert így sem vagyok az a vékony testalkatú.
Kérem segítsen nekem, javasoljon valami diétát amit követjhetek!
Segítségét köszönöm!
Tisztelettel


VÁLASZ


Ha megfelelő életmódot folytat (diéta, testmozgás), fegyelmezetten, elkerülheti a rohamos hízást. Érdemes már most dietetikus segítségét kérni. A későbbiekben a hormonpótlást folytatni fogják.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink