• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

A mentális egészség fejlesztéséért

Regionális hírek 2018.06.07 Forrás: Debreceni Egyetem
A mentális egészség fejlesztéséért

Harminckilenc millió forintot nyert a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Egészségfejlesztési Irodája a programokra.

Alkohol-, és drogprevenciós előadásokat tartanak a debreceni iskolákban, képzéseken segítik a pedagógusokat a szuicid személyiségzavar felismerésében, az egészségügyi dolgozóknak pedig tréningeket szerveznek, hogyan kerülhetik el a kiégést, és előzhetik meg a stresszt, valamint szülőknek is lesznek klubfoglalkozások a 2 évig tartó programban. A rendezvények megvalósításához az egyetemi kórház Egészségfejlesztési Irodája 39 millió forintos uniós és kormányzati támogatást nyert egy pályázaton. Az előadások nagy részét a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház szakemberei tartják. 

- A pályázat elkészítésénél felmértük az igényeket, hogy milyen területeken van szükség segítségre, tanácsadásra, eszerint határoztuk meg a feladatokat. Azt gondolom, hogy így sokkal hatékonyabb lehet a tevékenységünk – mondta Pellei Éva vezetőasszisztens, az iroda vezetője.

Az Egészségfejlesztési Iroda négy éve működik, 2014 óta folyamatosan szerveznek életmódváltást segítő programokat. Havonta tartanak például klubfoglalkozást a cukorbetegeknek és a szív-és érrendszeri betegségben szenvedőknek, illetve az alkoholról és a dohányzásról való leszokást is segítik szakemberek bevonásával. 

- Munkatársaink rendszeresen részt vesznek az iskolai egészségnapokon, ahol a prevenciós előadások mellett különböző szűrővizsgálatokat, például szív-érrendszeri rizikószűrést is végeznek.  A munkahelyekre is gyakran hívnak minket, a dolgozók többek között melanoma-szűrésen vehetnek részt, mentális egészséggel kapcsolatos tréningeket tartunk nekik, illetve vérnyomást, vércukor- és koleszterinszintet mérünk, valamint az életviteli szokásaik feltárását követően az egészségük megőrzésével kapcsolatban hasznos tanácsokkal látjuk el őket – ismertette Pellei Éva.

Az iroda célja, hogy bővítse a helyi lakosság egészséggel, egészséges életmóddal kapcsolatos ismereteit, szűrési lehetőséget kínáljon. Tevékenységükkel azt szeretnék elérni, hogy javuljon a lakosság egészségi állapota, növekedjen a születéskor várható élettartam és az egészségben eltöltött évek száma.

Az Egészségfejlesztési Iroda programjairól bővebb felvilágosítást az 52-513-603 telefonszámon, az efi.kenezykorhaz.hu honlapon, illetve személyesen a Bethlen utcai járóbeteg központ 3. emeletén, a 3042-es irodában kaphatnak.

Legolvasottabb cikkeink