39,5 milliárdot utaltak a kórházaknak
Közzétéve: 2010. 01. 14. 09:34 -
• 2 perc olvasásKözzétéve: 2010. 01. 14. 09:34 -
• 2 perc olvasás
A keresetkiegészítést nem a köztes finanszírozás terhére kell megadniuk a szolgáltatóknak, azt külön utalják februárban és májusban.

- Ígéretet kaptunk arra, hogy holnapig hozzájutunk az októberben kialkudott egyhavi pluszfinanszírozás összegéhez - közölte Varga Ferenc a Népszavával. A Magyar Kórházszövetség elnöke úgy számol, hogy az intézmények még a hét vége előtt hozzájutnak az általuk 38 milliárd forintra becsült többletpénzhez. Varga hozzátette: a kórházak nagyon várják az utalást, abból rendeznék ugyanis a tavaly felhalmozott tetemes adósságuk legalább egy részét.
A mostani kifizetésről még tavaly ősszel állapodott meg a szaktárca vezetése a legnagyobb kórházszervezetek képviselőivel. Az Egészségügyi Minisztérium akkor azt vállalta, hogy az intézmények a tavaly novemberi teljesítményük alapján egyhavi pluszfinanszírozásban részesülnek, amit az intézményvezetők 30-35 milliárd forintra becsülnek.
Varga egyúttal azt is elmondta, hogy tudomásuk szerint végre tisztázódott: a kormány nem az egyhavi pluszfinanszírozás összegéből fizeti az orvosoknak és szakdolgozóknak járó kereset-kiegészítést. Korábbi információk szerint a kabinet ugyanis azt tervezte, hogy a több mint tízmilliárd forintos bérkorrekciót az intézményvezetők által várt 38 milliárd forintos pluszpénzből fedezi. A kórházvezetők tiltakozására a kormány azonban elállt az eredeti elképzeléstől. Utóbbi fontos gesztus a szaktárca részéről, s talán megbékíti az eddig indulatos kórházigazgatókat. Az intézményvezetők ugyanis komolyan sérelmezték, hogy a tavaly októberi megállapodás ellenére a kabinet nem fizette ki tavaly decemberben az akkorra ígért hatmilliárd forintot.
Székely Tamás elmondta, a kormány továbbra is tartja magát a kórházvezetőkkel kötött megállapodáshoz, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár már ma elutalta a kórházaknak ígért többletpénzt, így van olyan intézmény, amelyikhez már holnap megérkezhet a várt összeg. Az egészségügyi miniszter azt is elmondta, hogy a vállalt plusz egyhavi finanszírozás mértéke 39,5 milliárd forint. Megerősítette, hogy a kórházaknak ezenfelül folyósítják februárban és májusban a dolgozóknak járó kereset-kiegészítést.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek