A Bethesda és a pásztói kórház az Év Kórháza | Weborvos

A Bethesda és a pásztói kórház az Év Kórháza

Közzétéve: 2010. 04. 23. 11:48 -

• 1 perc olvasás

A Kórházszövetség kongresszusának zárásaként az egészségügyi miniszter átadta az Év Kórháza díjakat.

Weborvos Archívum

Mindössze kilenc intézmény adta be pályázatát az Egészségügyi Minisztérium és a Magyar Kórházszövetség által közösen kiírt Év Kórháza pályázatra. Székely Tamás miniszter tájékoztatása szerint a súlyponti kórházi kategóriában beérkezett öt pályázat nem volt sikeres, hiszen a pályázat feltételei szerint nem lehet jelentősebb adóssága az intézményeknek.

A nem súlyponti kategóriában beérkező négy pályaműből viszont kettőt díjazott a zsűri: a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházát és a pásztói Margit Kórházat. A Bethesda Gyermekkórház idén sikeres kórházszövetségi kongresszust zár: főigazgatóját megválasztották a Magyar Kórházszövetség leendő elnökének, és a kórházi szakmai elismerése is az övék lett. Az Év Kórháza díjjal hárommillió forint egészségügyi minisztériumi támogatás jár.

Az Országos Vérellátó Szolgálat tavaly díjat alapított a legtöbb szervet felajánló, a szervdonáció területén kiemelkedő munkát végző intézmények számára. Az OVSZ munkatársának tájékoztatásából kiderült, hogy a donációs kedv ugyan tavaly öt százalékkal visszaesett, mégis volt hét olyan megye, ahonnan több szervet jelentettek, mint az előző évben. Miskovits Eszter, az OVSZ főigazgatója a első helyezéssel járó emlékplakettet a szolnoki Hetényi Géza Kórház képviselőjének nyújtotta át. Az intézmény tavaly több mint 30 szervet ajánlott fel.

A díjátadót követően ezúttal elmaradt a szokásos miniszteri tájékoztató, és mivel az aktuális kérdések feszegetése okafogyottnak tűnt, a szakmai közönség sem kívánt élni a pódiumon helyet foglaló egészségügyi miniszter, országos tiszti főorvos és OEP főigazgató-helyettes felé a kérdésfeltevés lehetőségével.

Kövess minket!

Bethesda Gyermekkórház az év kórháza pásztói kórház

Kapcsolódó cikkek