Az Emmi valamennyi ágazatának büdzséje nőhet

Közzétéve: 2014. 10. 28. 12:35 -

• 1 perc olvasás

Az egészségügyben a háziorvosi szolgálat megerősítése a legfontosabb cél, most 10 milliárd pluszt tettek a költségvetésbe.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumához tartozó valamennyi ágazat költségvetése növekedhet jövőre - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere  keddi budapesti sajtótájékoztatóján.

Az egészségügyben a háziorvosi szolgálat megerősítése a legfontosabb cél, most 10 milliárd pluszt tettek a költségvetésbe. Adókedvezményekkel, a háziorvosi praxisok átgondolásával szeretnék vonzóvá tenni a területet, hogy ne maradjanak üresen praxisok - mondta, hozzátéve: az intézkedés csaknem hétezer háziorvost érinthet.

Az emberi erőforrások minisztere kérdésre elmondta: a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ működtetésére plusz 50 milliárdot irányoztak elő. Folytatódik a tornaterem- és uszodaépítési program, erre 3-3 milliárd állhat rendelkezésre, ha az Országgyűlés elfogadja a büdzsét. Beszámolt arról, hogy 2015 végéig 4,8 milliárdos uniós és hazai forrásból ezer bölcsődei férőhelyet alakítanak ki.

Várhatóan még a héten elkezdik nyilvánosságra hozni a felsőoktatási intézmények kancellárainak névsorát, a miniszterelnök meghozta döntését ez ügyben - mondta az emberi erőforrások minisztere. Balog Zoltán emlékeztetett: 29 állami felsőoktatási intézmény kancellári posztjára 380 pályázat érkezett; egy volt érvénytelen, ketten visszaléptek. Hozzátette: 21-22 intézményben lehet eredményes az eljárás, és 7-8 intézményben hirdetnek új pályázatot. Várhatóan a héten kezdik nyilvánosságra hozni a névsort - jelezte a miniszter.

Jövőre 2,2 százalékkal emelkednek a nyugdíjak - jelentette be az emberi erőforrások minisztere. Balog Zoltán elmondta: az emelés majdnem hárommillió embert érint. Hozzátette azt is: 1,7 millió öregségi nyugdíjas számíthat 2400 forinttal többre.

Kövess minket!

Emberi Erőforrás Minisztérium - Emmi - EMMI költségvetés2015
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek