EGVE: átfogó béremelésre van szükség

Közzétéve: 2013. 05. 21. 16:05 -

• 1 perc olvasás

Az egészségügyi gazdasági vezetők szerint átfogó béremelésre van szükség.

Weborvos Archívum

Az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesülete (EGVE) üdvözli az idei ágazati béremelést, ugyanakkor úgy látja, hogy nem lehet kihagyni a bérrendezésből a gazdasági és műszaki területen dolgozó munkavállalókat - áll az MTI-hez eljuttatott Állásfoglalásukban, melyről a Weborvos a múlt héten beszámolt.

Az EGVE keddi, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a nem egészségügyi, de a kórházi ellátásban részt vevő szakképzett gazdasági és műszaki szakemberek nélkül nem valósítható meg az ágazatban a hatékony működtetés, a betegek biztonsága. "Az ágazati béremelésből e munkavállalói csoport kihagyása (...) diszkriminatív és elfogadhatatlan" - olvasható a dokumentumban.

Úgy látják, az alacsony bérek miatt 2012 óta nőtt az egészségügyben foglalkoztatott, gazdasági-műszaki területen dolgozó szakemberek elvándorlása. Ha ez a folyamat nem állítható meg, az érintett foglalkoztatottak száma rövidesen annyira csökken, hogy megnehezíti a kórházak működését.

Véleményük szerint nem reális az a feltételezés, amely szerint az egészségügyi intézményben a munkaerő-utánpótlás a szabad munkaerőpiacról megoldható, mivel a tapasztalatok szerint az ellátórendszer biztonságos működése megköveteli a szakképzett és tapasztalt közalkalmazottak foglalkoztatását.

Arra kérik a döntéshozókat, gondolják át újra az ágazati béremelési elveket, és a béremelést terjesszék ki a gazdasági-műszaki területen dolgozókra, mert ez jelentősen növelné az ellátórendszer hosszú távú, biztonságos és megbízható működését.

Kövess minket!

EGVE egészségügyi bér - bérezés - jövedelem
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek