Inkább nem váltjuk ki, mert drága

Közzétéve: 2010. 11. 18. 17:00 -

• 1 perc olvasás

Antibiotikum-nap: a gyógyszerek helyes használatára hívja fel a figyelmet az ÁNTSZ

Weborvos Archívum

Az idei antibiotikum-nap és a hozzá kapcsolódó konferencia a kórházi orvosok figyelmét szeretné felhívni az antibiotikumok helyes használatára, ugyanis a kórházi fertőzések kezelésére legtöbbször ilyen szereket kell felírni - mondta Melles Márta, az Országos Epidemiológiai Központ főigazgatója csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón. Az antibiotikumok helytelen szedése miatt sok esetben kialakulhat rezisztencia, és a készítmény éppen akkor nem hat, amikor valóban szükség lenne rá, tette hozzá.

Prinz Gyula, a Fővárosi Önkormányzat Egyesített Szent István és Szent László Kórház osztályvezető főorvosa, infektológus elmondta, a kórházi fertőzések között több olyan kórokozó is van, amely már rezisztens a rendelkezésre álló antibiotikumokra, és korlátozott azon szerek száma, amelyek szóba jöhetnek egy-egy fertőzés gyógyításában. Éppen ezért fontos felhívni a figyelmet a helyes használatra - tette hozzá a főorvos.

Kiemelte: ahhoz, hogy a kórházi antibiotikum-felírási gyakorlat változzon, egyrészt folyamatos oktatásra, másrészt a mikrobiológiai háttér megerősítésére lenne szükség.

Melles Márta kérdésre elmondta, európai összehasonlításban Magyarország nem tartozik a túlzott "antibiotikum-fogyasztók" közé, sőt az utóbbi időben csökkent is a fogyasztás, azonban ez nem a lakosság tudatos magatartásának köszönhető, hanem annak, hogy egyre kevesebben tudják kiváltani a felírt orvosságot annak csökkentett tb-támogatása miatt.

Kövess minket!

antibiotikum
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek