OEP-célellenőrzés a háziorvosoknál

Közzétéve: 2013. 11. 10. 16:48 -

• 1 perc olvasás

Vizsgálják többek között, hogy eleget tett-e a szolgáltató az elkülönítési kötelezettségének.

Weborvos Archívum

Tizenkilenc háziorvosi szolgáltató célellenőrzése szerepel az OEP 2013. első féléves pénzügyi ellenőrzési tervében. Mint a Pénztártól megtudtuk, az ellenőrzés során két praxist szankcionáltak azzal, hogy visszafizetési kötelezettséget állapítottak meg esetükben, ugyanis az Egészségbiztosítási Alapból kapott összeget nem a finanszírozási szerződésben meghatározott egészségügyi szolgáltatásokra használták fel.

A két esettől eltekintve az OEP-nél úgy tapasztalják, hogy az alapellátásban tevékenykedő háziorvosok egyre nagyobb figyelmet fordítanak a költségvetési források hatékony felhasználására, és általánosan elmondható, hogy a finanszírozási szerződéssel rendelkező szolgáltatók az OEP által kiutalt pénzeszközöket a finanszírozási szerződésben megjelölt tevékenységekre fordították.

Mint megtudtuk, a célellenőrzés során például megnézik, hogy a szolgáltató eleget tett-e elkülönítési kötelezettségének, illetve a finanszírozott feladatra folyósított pénzeszközöket az alapszerződésben meghatározott feladatokra használta-e fel.

A praxisokat szúrópróbaszerűen választják ki a finanszírozási szerződéssel rendelkező szolgáltatók közül, így az vállalkozókat és önkormányzati szolgáltatókat is egyaránt érinti a célellenőrzés.

Az OEP fontosnak tartotta megjegyezni, hogy kiemelten kezelik a közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatókkal a kapcsolattartást, és együttműködésre törekszenek annak érdekében, hogy az esetleges fennálló hibákat rendszerszinten eliminálják.

Kövess minket!

háziorvos - praxis - alapellátás OEP - NEAK Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek