Ausztrália: új molekula a gyors rákok ellen | Weborvos

Ausztrália: új molekula a gyors rákok ellen

Közzétéve: 2010. 10. 18. 12:26 -

• 2 perc olvasás

Állami finanszírozás gyorsítja a friss gyógyászati felfedezések piaci alkalmazását.

Weborvos Archívum

Ausztráliában – ahol egész kormányhivatal (a National Cancer Agency) irányítja a rák elleni küzdelmet – egy, a mikro-RNS molekula rákellenes hatásait vizsgáló tudóscsoport kapott támogatást a sokmillió dolláros alapból, amelyet az állam azért hozott létre, hogy gyorsítsa a gyógyászati felfedezések mielőbbi piacra jutását.


Peter Leedman professzor, a Nyugat-Ausztráliai Orvosi Kutatóintézet (Western Australian Institute for Medical Research, WAIMR) megbízott igazgatója, aki az intézményen belül a hormonfüggő tumorokat kutató laboratórium vezetője, kijelentette: rendkívüli örömére szolgált, hogy a Medical Research Commercialization Fund (a fentebb említett alap) támogatásra érdemesnek ítélte teamjének vizsgálatait. A csapatnak vezető tagja Dr. Keith Giles is; közelebbről a mikroRNA-7-tel (miR-7-tel) foglalkoznak.


„A szóban forgó összeg 650 000 amerikai dollár, amelyből egy ausztráliai céget hoznak létre: a MiRevent, amelynek feladata a miR-7 piaci értékesítése lesz, előzőleg pedig a preklinikai vizsgálatok széles körének elvégzése, melyek a molekula rendkívül igéretes rákellenes hatásait lesznek hivatva igazolni", jelentette ki Leedman professzor.

„Kutatásaink a WAIMR-nál", közölte a tudós, „megmutatták, hogy a miR-7 okozhatják ráksejtek – különösen agy-, a tüdő-, a mell- és prosztatarákban – elhalását, és jelentősen csökkenthetik más rákos sejtek szaporodását, azaz a gyorsan növekvő tumorok kezelésében igen izgalmas opciót jelenthet. Az ilyen, áttörésnek számító korai felfedezések piaci értékesítése hagyományosan keserves vállalkozás; nagyon örülünk, hogy az MRCF »betömi ezt a rést«, meggyőződésünk ugyanis, hogy nagyon fontos kutatási területen tevékenykedünk."


Stephen Thompson, az alapot menedzselő Brandon Capital Partners igazgatója szerint az MRCF igen szívesen nyújtja ezt a döntő fontosságú támogatást, amelyre a miR-7 technológia teljes gazdasági potenciáljának igazolásához van szükség.


Az MRCF létrehozását 2007-ben a nyugat-ausztráliai kormányzat támogatta. A gazdasági minisztérium négy éven át évi 150 000 (US) kormánytámogatást utal ki a az alapnak.


A kereskedelmi, tudományügyi és innovációs miniszter, Dr Bill Marmion gratulált a WAIMRnak a miR-7 rákterápiás kutatásaihoz elnyert támogatáshoz, azaz ahhoz, hogy sikerült kihasználnia az államilag finanszírozott alap nyújtotta lehetőségeket. „Az MRCF", mondta, „Nyugat-Ausztrália szerte támogatja az élettudományokat, a biotechnológiai ipar kutatási, fejlesztési és értékesítési erőfeszítéseit, s azt, hogy újabb értékekkel gazdagítsák az államban folyó más orvosi kutatási erőfeszítéseket. Az Nyugat-Ausztrália állam kormánya a helyi élettudományi és biológiai ipar számára új befektetési alapokhoz biztosít hozzáférést, ami a továbbiakban ösztönzi majd az itteni biomedicina-ipar gazdasági érvényesülését. Az alap Ausztrália-szerte »láthatóbbá« teszi a Nyugat-Ausztráliai Orvosi Kutatóintézet, és megteremti a többi, kelet-ausztráliai állami tagintézetekkel való együttműködésének alapját.

A Nyugat-Ausztráliai Orvosi Kutatóintézetet, az itt keletkező szellemi tulajdon értékesítéséhez nyújtott segítségével, a Nyugat-ausztráliai Egyetem is támogatja.


Az Intézet munkájához hozzájárul az Ipari és Innovációs Hivatal is, amely a MiReven létrehozását célzó gazdasági tárgyalásokat szervezi és bonyolítja le, s emellett a támogatási szerződések megkötését is menedzseli.

Kövess minket!

rákkutatás

Kapcsolódó cikkek