Hálát adhatunk a terrorizmusnak: katonai know-howból fejlesztenek

Közzétéve: 2009. 03. 11. 09:56 -

• 1 perc olvasás

A huszonhét technológia multivalens oltóanyagok előállítására szolgál.

Weborvos Archívum

A kanadai Defyrus cég megvásárolta az Egyesült Királyság Védelmi-tudományi és Technológiai Laboratóriuma (DSTL) által kialakított oltóanyag-portfolió jogait, és még az idén preklinikai stádiumú vizsgálatokat kezd.

A huszonhét nemzetközileg szabadalmaztatott, illetve arra váró technológia olyan multivalens oltóanyagok előállítására szolgál, amelyek bioterrorizmus következtében vagy járvány formájában fellépő alfa-vírális fertőzések ellen immunizálnak. Ezek a rendkívül fertőző, szúnyogok által terjesztett encefalitisz-vírusok súlyos veszélyt jelentenek az emberek és az állatállomány számára, és jelenleg nincs ellenük oltóanyag vagy terápia. [Amiből következik, hogy valakik valahol okvetlenül fejlesztenek vagy máris készleteznek alfa-vírus biofegyvereket – a ford.]

Jeffrey Turner, a Defyrus vezérigazgatója közölte a Pharma Marketletterrel: „A DSTL úttörő munkát végzett egy sor olyan, fontos biológiai betegség leküzdése érdekében, amelyek egyben bio-hadviselési potenciállal is rendelkeznek. Egyedülálló módon közelítik meg a vakcinafejlesztés problematikáját, a vírusos encefalitisszel kapcsolatos állatkísérleteik eredményei pedig vonzóvá teszik szabadalmaikat. Úgy gondoljuk, a vállalkozó tőkének a sikeres állami kutatási+fejlesztési programokba való bekapcsolódása nagy horderejű együttműködéshez vezethet".

Kövess minket!

terrorizmus
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek