Milliónyi hamis gyógyszer Ukrajnában | Weborvos

Milliónyi hamis gyógyszer Ukrajnában

Közzétéve: 2011. 11. 13. 09:13 -

• 1 perc olvasás

Hatósági becslések szerint tavaly mintegy 2,5 millió csomag hamisított gyógyszert adtak el Ukrajnában.

Weborvos Archívum

Az ukrán gyógyszerminőség-ellenőrző hatóság szerint a 2010-es évben 1,2 milliárd csomag gyógyszert értékesítettek Ukrajnában, amelyek közül legalább 2,5 millió gyenge minőségű, forgalomba hozatali engedéllyel nem rendelkező, illetve hamisított készítmény lehetett – írja a Petosevic portál. Az ukrán hivatal szerint a potenciálisan veszélyes szerek többségében antibiotikumok és hormontartalmú gyógyszerek lehettek. A hamisítványok felét az interneten keresztül értékesítették - tájékoztat a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT).

A helyi hatóságok az elmúlt két évben mintegy 300 esetben intézkedtek gyógyszerek, illetve gyógyhatásúként kínált élelmiszerek megtévesztő jelölése miatt.

Az ukrán gyógyszerpiac helyzetének javítása, és a hamisítás arányának visszaszorítása érdekében a helyi gyógyszerhivatal amerikai gyógyszerbiztonsági szakemberek segítségét is igénybe veszi egy nemrég aláírt együttműködési megállapodás alapján. Erre minden bizonnyal szükség is van, hiszen a helyi piac mellett más országokba is érkeznek Ukrajnából hamisítványok. A magyar Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) például október végén adta hírül, hogy megállítottak egy ukrán honosságú hajót, amelynek fedélzetén 2000 darab behozatali, illetve forgalomba hozatali engedéllyel nem rendelkező illegális pirulát találtak.

Kövess minket!

gyógyszerhamisítás - gyógyszerbiztonság

Kapcsolódó cikkek