AB-döntést kérnek a háziorvosok
Közzétéve: 2006. 11. 02. 08:41 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2006. 11. 02. 08:41 -
• 1 perc olvasás
Az Alkotmánybírósághoz fordulnak a háziorvosok, mert nem tartják elfogadhatónak, hogy minden betegükről, illetve a kezelésekről adatokat kell szolgáltatniuk az egészségbiztosítónak – értesült a Népszabadság.
![]() |
Az egészségügyi tárca álláspontja szerint az adatvédelmi biztos nem vitatja, hogy az adófizetők pénzével gazdálkodó társadalombiztosítónak tudnia kell, mire költi a járulékokból beszedett pénzt, az adatszolgáltatás nélkül nem lehet hozzájutni ehhez az információhoz. Annak érdekében pedig, hogy az orvosok számára egyértelmű legyen, mit kell tenniük, pontosítják a rendelkezéseket. Az október elsejei határidőig mindössze ezer orvos nem tett eleget ennek. Az egészségbiztosító a hiány pótlására egy hónap haladékot adott nekik.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek