AB-döntést kérnek a háziorvosok

Közzétéve: 2006. 11. 02. 08:41 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Az Alkotmánybírósághoz fordulnak a háziorvosok, mert nem tartják elfogadhatónak, hogy minden betegükről, illetve a kezelésekről adatokat kell szolgáltatniuk az egészségbiztosítónak – értesült a Népszabadság.

Kertai Aurél

Az egészségügyi tárca álláspontja szerint az adatvédelmi biztos nem vitatja, hogy az adófizetők pénzével gazdálkodó társadalombiztosítónak tudnia kell, mire költi a járulékokból beszedett pénzt, az adatszolgáltatás nélkül nem lehet hozzájutni ehhez az információhoz. Annak érdekében pedig, hogy az orvosok számára egyértelmű legyen, mit kell tenniük, pontosítják a rendelkezéseket. Az október elsejei határidőig mindössze ezer orvos nem tett eleget ennek. Az egészségbiztosító a hiány pótlására egy hónap haladékot adott nekik.

Kövess minket!

háziorvos - praxis - alapellátás
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek