Állítsák vissza a főápolói intézményt!

Közzétéve: 2015. 05. 07. 13:18 -

• 1 perc olvasás

A Jobbik átalakításokat sürget az egészségügyben az ápolók érdekében.

A Jobbik egyebek mellett a főápolói intézmény visszaállítását kezdeményezi abban a javaslatában, amelyet az ápolók érdekében nyújt be a parlamentnek.

Lukács László György, a párt országgyűlési képviselője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján az ápolók tiltakozó akcióira utalva szóvá tette a bérek felzárkóztatásának hiányát, a rossz munkakörülményeket és az utánpótlásképzés problémáit. Az ellenzéki politikus tájékoztatása szerint a három pontból álló határozati javaslatuk koncepcionális változásokat tartalmaz és minimális költségvetési vonzata van.

A Jobbik visszaállítaná az országos főápoló intézményét, ami szerintük kapocs lehetne a szakma és az államigazgatás között. Jelezte, hogy noha az önálló egészségügyi minisztérium pártján állnak, azt kezdeményezik, hogy a jelenlegi humántárcán belül jöjjön létre külön ápolásügyi főosztály, saját ágazati irányítás. A párt emellett azt kéri: az egészségügyi szakképzés kerüljön ágazati irányítás alá a nemzetgazdasági tárcától.

Lukács László György azt is jelezte, hogy pártja támogatja az egészségügyi dolgozók május 12-i demonstrációját és részvételre szólított valamennyi politikai pártot és civil szervezetet.

Kövess minket!

Jobbik
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek