Bekeményít a kormány
Közzétéve: 2007. 07. 09. 16:51 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2007. 07. 09. 16:51 -
• 1 perc olvasás
Jelenleg évente ezermilliárd forint adó- és járulékfizetés marad el a fekete- és szürkegazdaság miatt.
![]() |
Gyurcsány Ferenc hétfőn, miután találkozott a Vám és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP), az APEH, a Munkaügyi Főfelügyelőség és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) vezetőivel azt mondta: előbb szélesíteni kell az adóalapot, csak utána lehet kedvezményeket tenni.
Gyurcsány Ferenc közölte: jelenleg évente ezermilliárd forint adó- és járulékfizetés marad el a fekete- és szürkegazdaság miatt, ami ha beérkezne 10 százalékpontos járulékcsökkentést és áfacsökkentést is lehetővé tenne.
A VPOP kapcsán a kormányfő elmondta: elsősorban a hamis termékek elleni harc erősítését várja el a hatóságtól és "kőkemény" fellépést kér a csempészek ellen. Az OEP esetében a potyautasok kiszűrését nevezte legfontosabb feladatnak Gyurcsány Ferenc, aki elmondta: jelenleg hetente 6-8 ezer biztosított jogviszonyát ellenőrzik, így ez a folyamat még éveken át tarthat.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek