Cukorbeteg lett a Barátok Közt Novák Lacija

Közzétéve: 2013. 05. 26. 11:51 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

A sorozat felvállalta, hogy filmes eszközökkel hívja fel a figyelmet a cukorbetegségre.

Weborvos Archívum

Az RTL Klub sorozatában Tihanyi Tóth Csaba által alakított Novák Laci "cukros" lett és bizony nem vette könnyedén az akadályt. Egy sor kellemetlen tünetet tapasztalt magán - szomjúság, rosszullétek, merevedési zavar, túlsúly -, de először homokba dugta fejét és csak később fordult segítségért - így derült ki a cukorbetegség. Tihanyi Tóth Csaba azt mondja, hogy ilyen hírrel szembesülni megdöbbentő lehet, és ő is átérezte most egy picit ennek a nehézségét.

A diabétesz népbetegség: csak Magyarországon legalább másfél millió érintett van, és a fele nem tudja magáról. Pedig a diabétesz sok esetben megelőzhető lenne, sőt, diétával és helyes életmóddal, mozgással bizonyos típusa visszafordítható. Évente egyszer mindenkinek ajánlott a vércukormérés.

Most itt az alkalom az Egy Csepp Figyelem Alapítvány által szervezett Cseppont Patikahéten. Május 27. és június 2. között az ország több mint 500 Cseppont Patikájában bárki ellenőrizheti jelképes összegért vércukrát. Ezekben a gyógyszertárakban egész évben várják az érdeklődőket különböző mérésekkel, sok helyen vérnyomás- vagy koleszterinméréssel is. A Cseppont Patikahéten azért is érdemes betérni a Cseppont Patikákba, mert egyes mérőeszközöket kedvezménnyel lehet megvenni.

Kövess minket!

cukorbetegség - diabétesz - diabetes - IR
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek