Egyeztetés a Rektori Konferencia elnökségével | Weborvos

Egyeztetés a Rektori Konferencia elnökségével

Közzétéve: 2013. 01. 29. 18:52 -

• 1 perc olvasás

Balog Zoltán a Magyar Rektori Konferencia elnökségével egyeztetett.

Weborvos Archívum

Az egyetemek idei finanszírozásának sarokszámairól tájékoztatta egyebek között az emberi erőforrások minisztere a Magyar Rektori Konferencia elnökségét keddi találkozójukon. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a megbeszélésen Balog Zoltán válaszolt az új felvételi eljárással kapcsolatban felmerülő kérdésekre.

A tárcavezető és a Magyar Rektori Konferencia elnöksége megállapodott abban, hogy a szervezet részt vesz a felsőoktatási kerekasztal munkájában, melyet a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájával a múlt héten aláírt részmegállapodással hoztak létre.

A dokumentum egy ideiglenes mandátumú felsőoktatási kerekasztal létrehozását tartalmazza, amely a felsőoktatás finanszírozását, a hallgatói jogokat és kötelezettségeket, valamint az átalakítás átfogó tartalmi kérdéseit - többi között a rektorválasztást, a képzési struktúra felülvizsgálatát, a felvételi eljárást, és az új gazdasági-pénzügyi irányítási rendszert - tekinti át.

Kövess minket!

felsőoktatás

Kapcsolódó cikkek