Egynaposra pályáznak Csabán | Weborvos

Egynaposra pályáznak Csabán

Közzétéve: 2007. 05. 29. 17:33 -

• 1 perc olvasás

Egynapos sebészeti ellátás bevezetésére pályázik a békéscsabai kórház.

Egynapos sebészeti ellátás bevezetését tervezi a békéscsabai önkormányzat a fenntartásában működő Réthy Pál Kórház és Rendelőintézetben - közölték a város képviselő-testületének egészségpolitikusai sajtótájékoztatón kedden, Békéscsabán.

Ferenczi Attila képviselő elmondta: a város kórháza az átszervezések során "elvesztette" aktív ágyainak mintegy 30 százalékát. Megszűnt például a szemészeti osztály, a nőgyógyászat 60 aktív ágya 30-ra, az ortopédiáé pedig 40-ről 20-ra csökkent.

Az egynapos sebészeti ellátás bevezetésétől azt várják, hogy kihasználhatóvá válik a kórház meglévő kapacitása, és a betegeknek nem kell más kórházakba menniük egy-egy kisebb műtét miatt.

Fábián Ágnes tanácsnok hozzátette: információi szerint országosan három milliárd forint áll erre a célra a szaktárca rendelkezésre, és bízik abban, hogy Békéscsabán legalább 10 ágyas, egynapos kapacitás működhet abból a forrásból, amelyre pályázatot nyújt be a fenntartó. Az egészségpolitikusok szerint az egynapos sebészet bevezetésére Békéscsabán lehetőség van például a szemészeti, a nőgyógyászati és a sebészeti ellátásban is.

Kövess minket!

kórházi struktúra-átalakítás

Kapcsolódó cikkek