Egyre több a halálos baleset | Weborvos

Egyre több a halálos baleset

Közzétéve: 2007. 08. 21. 11:49 -

• 1 perc olvasás

Tizenöt százalékkal nőtt a halálos kimenetelű közúti balesetek aránya 2007 első fél évében.


Az elmúlt fél évben csaknem 9500 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset történt, a balesetet elszenvedők száma megközelítette a 13 ezret, közülük 595-en vesztették életüket, csaknem 3800-an súlyosan megsérültek, és a könnyen megsérültek száma is meghaladta a 8600-at - áll a tájékoztatóban.


A megelőző év adataihoz viszonyítva a motorkerékpár okozta balesetek száma emelkedett a legnagyobb mértékben, megközelítve a 30 százalékot.


Az M1-esen történt balesetek száma mintegy 30 százalékkal növekedett, míg az M7-es autópályán történteké csaknem 40 százalékkal csökkent.


Országos szinten nőtt az ittasan okozott balesetek száma: száz baleset közül 14 hátterében állt alkohol. Legnagyobb mértékben a motorkerékpár-vezetők által ittas állapotban okozott balesetek száma emelkedett, 2006 első félévéhez viszonyítva csaknem kétszeresére - olvasható a közleményben.

Kövess minket!

közlekedési baleset

Kapcsolódó cikkek