Enyhén csökken a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja

Közzétéve: 2022. 02. 23. 13:39 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

A koncentrációértékek csökkenése egyelőre lassú ütemű, a mért értékek jelenleg az "emelkedett+ koncentrációtartományba esnek.

Enyhén csökken a szennyvizekben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a közöségi oldalán szerdán.

A 7. héten a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja országos átlagban az előző hetekhez képest enyhén csökkenő tendenciát mutat. "Ez is arra utal, hogy süllyedőben a járvány ötödik hulláma" - közölték. Hozzátették: a koncentrációértékek csökkenése enyhe, egyelőre lassú ütemű, a mért értékek jelenleg az "emelkedett+ koncentrációtartományba esnek.

A vírus azonban továbbra is terjed, ellene az oltás jelenti a legerősebb védelmet - írta az NNK.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek