Enyhén csökken a szennyvízben az örökítőanyag koncentrációja

Közzétéve: 2022. 04. 26. 15:57 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

A koronavírus-örökítőanyag koncentrációja 17 mintavételi helyen továbbra is az emelkedett, míg másik ötben a mérsékelt tartományba esik.

Országos átlagban kismértékű csökkenést mutat a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden honlapján. A vizsgált települések közül csökkenő tendencia van Békéscsabán, Szegeden és Tatabányán. Budapest északi mintájában, Miskolcon és Tatabányán viszont ismét növekedés figyelhető meg - írták

A koronavírus-örökítőanyag koncentrációja 17 mintavételi helyen továbbra is az emelkedett, míg Egerben, Győrben, Szekszárdon, Veszprémben és Zalaegerszegen a mérsékelt tartományba esik - olvasható az NNK közleményében.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek