Eredményes az olcsó gyógyszerkombinációs kezelés | Weborvos

Eredményes az olcsó gyógyszerkombinációs kezelés

Közzétéve: 2009. 10. 02. 14:47 -

• 1 perc olvasás

Az egyszerű, olcsó és hatékony módszer a diabéteszes és a szívbeteg pácienseket óvhatja meg a szívrohamtól és a szélütéstől.

Weborvos Archívum

A nagy szívkockázattal élő emberek körében három olcsó gyógyszer - egy sztatin, egy vérnyomáscsökkentő és kis dózisú aszpirin - kombinációja nyolcvan százalékkal csökkentette a szívroham és a szélütés kockázatát, közölték csütörtökön amerikai kutatók. Az egyszerű, olcsó és hatékony módszer a diabéteszes és a szívbeteg pácienseket óvhatja meg a szívrohamtól és a szélütéstől.


Az Amerikai Szívtársaság adatai szerint a diabétesszel élő embereknél kettő-négyszeres a valószínűsége a szívroham vagy a szélütés előfordulásának, ezen a vércukorszint karbantartása sem változtat jelentősen.


Az American Journal of Managed Care című szaklapban megjelent tanulmány szerzői 68 560 diabéteszes és szívbeteg ember egészségi állapotát követték nyomon a két évig tartó gyógyszeres kezelés után még egy évig. A résztvevők napi 40 milligramm lovasztatin hatóanyagú koleszterincsökkentő szert, 20 milligramm lizinopril hatóanyagú vérnyomáscsökkentőt, valamint kis dózisú aszpirint szedtek.


James Dudl, a kutatás vezetője elmondta, hogy a receptek kiváltásának gyakorisága alapján megállapították, ki szedte végig a szert, és ki hagyta el időközben. Még azoknál az embereknél is, akik a teljes időtartamnak csupán 22 százalékában szedték a gyógyszereket, 60 százalékkal csökkent a szívroham és a szélütés kockázata. Azoknál, akik végig kitartottak az előírt kezelés mellett, 80 százalékkal kevesebb ilyen esemény következett be.

Kövess minket!

magas vérnyomás - hipertónia - hipotónia szív- és érrendszeri betegségek polipill

Kapcsolódó cikkek