Gyermekbaleset: a nulladik lépés a megelőzés

Közzétéve: 2017. 08. 11. 10:35 -

• 1 perc olvasás

Megállni látszik a halálos gyerekbalesetek számának csökkenése, pedig megelőzhetőek lennének ezek az esetek.

A Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászat Klinikájának főorvosa szerint A Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászat Klinikájának főorvosa szerint megállni látszik a halálos gyerekbalesetek számának csökkenése, pedig egyszerű dolgokkal megelőzhetőek lennének ezek az esetek.

Krivácsy Péter az M1 aktuális csatorna péntek délelőtti műsorában azt mondta, a 2010-es évek elejéig folyamatosan csökkent az ilyen esetek száma, de ez a folyamat megállni látszik. Uniós direktíva szerint ugyanakkor a halálos gyermekbalesetek számát 20-30 százalékkal csökkenteni kell - hívta fel a figyelmet.

A "nulladik lépés" a megelőzés; a gyermekülések ma már biztonságosak, de fontos a defenzív vezetés és a biztonságos, jól karban tartott jármű is - mondta. Ha megtörtént a baleset, a környezetet biztonságossá kell tenni, hogy újabb sérülés ne következhessen be, majd fel kell mérni a sérültek általános állapotát, csillapítani a külső vérzést és hívni a mentőket - ismertette a főorvos.

Kövess minket!

gyermekbaleset
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek