Helyén maradhat a svábhegyi gyermekklinika
Közzétéve: 2007. 01. 04. 16:21 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2007. 01. 04. 16:21 -
• 1 perc olvasás
Az egészségügyi miniszter ígéretet tett a Svábhegyi Országos Gyermekallergológiai és Fejlődésneurológiai Intézet egyben maradására, amelyet az intézmény közalkalmazotti tanácsa örvendetesnek tart.
![]() |
Stéger Gabriella az MTI kérdésére elmondta,, hogy a miniszter ezt az ígéretet személyesen az intézmény igazgatójának tette, még decemberben, amikor látogatást tett az intézetben. "Ez a nyitottság a javaslataink iránt igen örvendetes, mert jó esélyt ad a további szakmai párbeszédre, egyeztetésre is, egyben maradásunk mellett a helyben maradásunkkal kapcsolatban is, melyet éppoly fontosnak tartunk" - olvasható a közleményben.
A tüdőbetegeknek indokolt jó levegő mellett gazdaságossági számításaik is azt támasztják alá, hogy a gyermekpulmonológiai, allergológiai országos centrum a Svábhegyen maradhasson.
Ezzel kapcsolatban független szakértői vizsgálatot is kértek annak alátámasztására, hogy az intézetet a leginkább költséghatékony módon a Svábhegyen lehet működtetni, a már kialakított, megfelelő épületekben. A nagy értékű műszerek miatt a költöztetés aránytalanul magas költségeivel anyagilag sem éri meg másutt az újrakezdés, az építkezés - áll a közleményben.
Az intézmény megszüntetése ellen december elején demonstráltak szülők és gyermekek.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek