Heti koronavírus mérleg: 14 742 új fertőzött, elhunyt 108 beteg

Közzétéve: 2022. 08. 24. 08:58 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Jelenleg 1251 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 27-en vannak lélegeztetőgépen.

Az elmúlt héten összesen 14 742 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 2 036 390 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Az elmúlt héten elhunyt 108 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 47 191 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 945 910 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 43 289 főre csökkent. Jelenleg 1251 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 27-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban pedig 1811-en vannak.

Az elmúlt heti összesített adatokat közöljük. A beoltottak száma 6 415 779 fő, közülük 6 201 969 fő a második, 3 893 222 fő a harmadik, 331 787 fő már a negyedik oltását is felvette.

Az oltás továbbra is kérhető a háziorvostól, házi gyermekorvostól, valamint felvehető a kórházi oltópontokon, ahová péntekenként időpontfoglalással és anélkül is lehet menni. Aki Moderna vakcinával szeretné magát beoltatni, annak érdemes sietnie, mert már az utolsó adagokat kezdték el felhasználni az oltópontokon és a háziorvosoknál. A Moderna elfogyásával háromféle oltóanyag marad az oltópontokon: Pfizer, Sinopharm és Janssen.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek