Heti koronavírus mérleg: 3042 új fertőzött, elhunyt 21 beteg

Közzétéve: 2022. 06. 29. 09:17 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg 233 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 5-en vannak lélegeztetőgépen.

Az elmúlt héten összesen 3042 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 928 125 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Az elmúlt héten elhunyt 21 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 46 647 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 871 930 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 9 548 főre nőtt. Jelenleg 233 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 5-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban pedig 208-an vannak. 

Az elmúlt heti összesített adatokat közöljük. A beoltottak száma 6 411 804 fő, közülük 6 198 798 fő a második, 3 884 105 fő a harmadik, 305 216 fő már a negyedik oltását is felvette.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek