Heti koronavírus mérleg: 4749 új fertőzött, elhunyt 103 beteg

Közzétéve: 2022. 05. 18. 10:01 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg 742 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 21-en vannak lélegeztetőgépen.

Az elmúlt héten összesen 4749 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 914 697 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Az elmúlt héten elhunyt 103 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 46 446 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 830 803 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 37 448 főre csökkent. Jelenleg 742 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 21-en vannak lélegeztetőgépen. 

Az elmúlt heti összesített adatokat közöljük. A beoltottak száma 6 408 742 fő, közülük 6 194 964 fő a második, 3 872 440 fő a harmadik, 295 989 fő már a negyedik oltását is felvette

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek