Hétvégi mérleg: 5839 az új fertőzött és elhunyt 134 beteg

Közzétéve: 2022. 03. 21. 09:09 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

2061 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 74-en vannak lélegeztetőgépen.

Az elmúlt három napban 5839 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 829 928 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 134 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 45 095 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 681 268 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 103 565 főre csökkent. 2061 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 74-en vannak lélegeztetőgépen - jelentette a koronavírus.gov.hu.

A beoltottak száma 6 400 547 fő, közülük 6 183 247 fő a második, 3 834 724 fő a harmadik, 242 651 fő már a negyedik oltását is felvette.

Az oltásra továbbra is kiemelten várják az oltatlanokat és azokat is, akiknek már 4 hónapnál régebben kapták meg a korábbi oltásukat. A megerősítő oltás mindenkinek javasolt, aki már 4 hónapnál régebben kapta meg az előző oltását. A harmadik oltás felvételével ismét 80-90%-ra emelhető a védettség. A kormány továbbra is biztosítja az oltás lehetőségét mindenkinek, aki élni szeretne az oltás lehetőségével. Az oltás felvétele a kórházi oltópontokon, a házi orvosoknál és a házi gyermekorvosoknál továbbra is lehetséges. A regisztrációs és az időpontfoglaló honlap folyamatosan nyitva áll, márciusban is minden héten lesznek oltási akciónapok - írták.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek