Hévízgyógyfürdő: beiktatták az új ügyvezető főigazgatót
Közzétéve: 2007. 02. 28. 16:52 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2007. 02. 28. 16:52 -
• 1 perc olvasás
Hegedűs Lajos közgazdászt választották meg szerdán a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Kht. ügyvezető igazgatójává, jóváhagyva a pályázati bíráló bizottsági és az azt követő szakminiszteri javaslatot.
![]() |
A kht.-ban 76 százalékos részaránnyal bíró Egészségügyi Miniszisztérium képviselői egyhangúlag, a kisebbségi tulajdonos hévízi önkormányzat képviselői 7:1 arányban választották meg a gyógyintézmény első emberévé a február 8-i, titkos pontozású pályázat-értékelésen első helyre jelölt Hegedűs Lajos budapesti közgazdászt, egyetemi doktort, akinek mandátuma március 1-jétől számítva öt évre szól.
A beiktatását követő bemutatkozásakor az új igazgató elmondta: két év óta a Miniszterelnöki Hivatal humánpolitikai fejlesztéssel foglalkozó munkatása. Ezt megelőzően hasonló feladatokat látott el multinacionális cégeknél, részt vett számos gazdasági szervezet és a Magyar Turizmus Rt. átalakításában, s több évig dolgozott egyetemi kutatóként.
"Tovább erősítve az itteni magas színvonalú gyógyító, rehabilitációs szakmai munkát, helyi és szélesebb érdekeket egyaránt szolgáló, a vendégkörünket szélesítő gyógyturizmus irányába kívánunk elmozdulni a fejlesztésekben, gondolva a családostól ide érkezőkre is" - nyilatkozta újságíróknak Hegedűs Lajos.
A fejlesztések által bővülő feladatok viszont megkívánják a 12 év óta változatlan szervezeti struktúra átalakítását - tette hozzá.
A többségi állami tulajdonost képviselő Gál Ilona szakállamtitkár indítványát elfogadva a kht. menedzsmentje március közepéig kidolgozza a társasági szerződés, a szervezeti és működési szabályzat módosítását, a 2007-re szóló üzleti tervet, valamint jelentést ad a megkezdett gyógyfürdői fejlesztés második ütemének állásáról.
Miután kikérték az üzemi tanács álláspontját, mindebben az április 3-ra összehívandó soron kívüli taggyűlés hoz döntéseket - hangzott el a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Kht. fórumán.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek