Jelentkezőkre vár 800 ezer vakcina
Közzétéve: 2010. 02. 12. 17:27 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2010. 02. 12. 17:27 -
• 1 perc olvasás
Mintegy 800 ezer, az új influenzavírus elleni térítésmentes vakcina van raktáron, a kormány ezeket mind szeretné felhasználni.

Székely Tamás egészségügyi miniszter pénteken újságírókkal közölte, mivel még nincs vége az influenzaveszélynek, megbetegedésekre március végéig számítani lehet, ezért az oltásokra még szükség van, továbbá bizonytalan az is, hogy lesz-e a járványnak második hulláma.
Kérdésre válaszolva a miniszter cáfolta a Népszabadság azon információját, hogy vita lenne a kormányon belül a megmaradt vakcina külföldi értékesítéséről. Ezzel kapcsolatban elmondta, az elsődleges cél a magyar lakosság ellátása, beoltása, és akkor lehet bármilyen más döntést hozni, ha megszűnt a járványveszély. A vakcinák felhasználhatósága egy év, így a kormánynak körülbelül novemberig van ideje arra, hogy az addig megmaradt vakcinák sorsáról döntsön.
Magyarországon a lakosság átoltottsága 30 százalék - válaszolta kérdésre Székely Tamás.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek