Jogellenes a háziorvosok tételes adatszolgáltatása

Közzétéve: 2006. 10. 09. 15:18 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Jogellenes a háziorvosok tételes betegforgalmi jelentése, mert azt nem törvény, hanem kormányrendelet szabályozza - jelentette be Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos hétfőn, Budapesten.

Péterfalvi Attila szerint - elfogadva, hogy a közpénzek "nyomon követése" jogos igény - el kell dönteni, hogy ennek az ellenőrzésnek együtt kell-e járnia a betegadatok ellenőrzésével, vagy a pénzügyi és a szakmai ellenőrzést külön lehet-e választani.

Az ombudsman felhívta az egészségügyi minisztert, hogy helyezze hatályon kívül a kormányrendeletet, továbbá felkérte a jogalkotókat arra, hogy törvényi szinten teremtsék meg a jogalapot a tételes betegforgalmi jelentés használatához, figyelembe véve a személyes adatok kezelésének feltételeit.

Kövess minket!

háziorvos - praxis - alapellátás
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek