Kivizsgálták a brit gyógyszerügyet
Közzétéve: 2006. 04. 08. 10:20 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2006. 04. 08. 10:20 -
• 1 perc olvasás
Nagy-Britannia gyógyszer- és gyógyászatitermék-regulációs ügynökségnek (MHRA) képviselője a múlt hónapban történt gyógyszerkísérlet kapcsán elmondta:
![]() |
| Képünk illusztráció |
Mint ismert, a német TeGebaro AG ízületi gyulladás és leukémia ellen kifejlesztett TGN1412 nevű gyógyszere néhány órával azután, hogy a kísérletben részt vevők szervezetébe juttatták, gyulladásos reakciótat váltott ki. Négyüket súlyos, kettőjüket életveszélyes állapotban szállították a Northwick park kórházban.
A BBC híre szerint öten már felépültek, a hatodik beteg még mindig kórházi kezelésre szorul. Az MHRA szerint az intézetben nem követtek el olyan durva hibát, amelyet összefüggésbe lehetne hozni azzal, hogy a kísérleti alanyok több belső szerve is csaknem leállt. A szakértők szerint az történhetett, hogy a laboratóriumban előállított antitesteket tartalmazó TGN1412 túlzott, az állatkísérletekben nem jelentkező aktivitásra serkentette az immunreakcióban szerepet játszó CD28 nevű proteinmolekulákat.
A jövőben csak akkor próbálhatnak ki emberek ilyen készítményeket, ha minden kételyt eloszlatnak.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek