Komáromban együtt tüntetett a Fidesz és az MSZP
Közzétéve: 2007. 01. 16. 08:16 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2007. 01. 16. 08:16 -
• 1 perc olvasás
A miniszter felrúgta a régióban kialakult szakmai egyezséget, és újból a RET-re bízta, hogy kap-e a kórház aktív ágyat, és mennyit.
![]() |
A tüntetésen Schlezák Judit, az intézmény igazgatója elmondta, hogy a meglévő egészségügyi struktúra átalakításának szükségességét senki sem vitatta és vitatja. 2006 októberében a kórház pályázatot adott be az Egészségügyi Minisztériumnak, melyben a még jelenleg is működő 150 aktív ágy átalakítását ajánlotta fel;115 aktív ágy maradt volna meg, 15 ápolásival kiegészülve. Később a Közép-dunántúli Regionális Egészségügyi Tanácsban (RET) is meg tudtak állapodni. Egyezség született, amelynek értelmében a kórház 109 aktív és 15 ápolási ágyat kapott. Az intézmény vezetője megkezdte a szerkezeti átalakításokat, amelyhez a helyi önkormányzat 80 millió forintot szavazott meg a költségvetésben. Ehhez képest a január 8-i miniszteri ágyszámjavaslat szerint a miniszter felrúgta a régióban kialakult szakmai egyezséget, és újból a RET-re bízta, kap-e a kórház aktív ágyat, és mennyit.
Schlezák Judit kiemelte, azért szervezték a tüntetést, hogy ne csak a szakma, hanem a lakosság is hitet tegyen a kórház aktív ellátásának megtartása mellett. Amennyiben a Selye János-kórház csak krónikus, elfekvőágyakkal működne tovább, több ezer ember 50-80 kilométerre lévő, nehezen elérhető súlyponti kórházakban lenne kénytelen kezeltetni akut problémáit.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek