Koronavírus: Két hét alatt több mint kétszer annyi fertőzött

Közzétéve: 2022. 07. 06. 09:37 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Az elmúlt héten összesen 4663 új fertőzöttet igazoltak, elhunyt 14 többségében idős, krónikus beteg.

Az elmúlt héten összesen 4663 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 932 788 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma Magyarországon. Az elmúlt héten elhunyt 14 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 46 661 főre emelkedett - derül ki a koronavirus.gov.hu legfrissebb heti jelentéséből.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 874 932 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 11 195 főre nőtt. Jelenleg 488 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 10-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban pedig 428-an vannak.

A beoltottak száma 6 411 997 fő, közülük 6 199 038 fő a második, 3 884 792 fő a harmadik, 305 920 fő már a negyedik oltását is felvette.

Két héttel ezelőtt a heti mérleg alapján 1961 új fertőzött volt, egy hete pedig 3042.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek