Légzésfigyelőket szereztek be Százhalombattán

Közzétéve: 2009. 04. 25. 11:46 -

• 1 perc olvasás

Tizenkét légzésfigyelőt vásárolt a százhalombattai önkormányzat, további hatot helyi politikusok ajánlottak fel adományként.

Weborvos Archívum

Ezt közölte az MTI-vel pénteken Furcsa Katalin, a megyei önkormányzat hatósági munkatáras. A helyi Családsegítő Alapítványon keresztül a rászoruló családok ingyen juthatnak hozzá a 3-6 hónapos kisbabák ápolásában immár nélkülözhetetlen eszközhöz.

Furcsa Katalin szerint a 18 műszert kedvezményes, darabonként nettó 14 150 forintos áron sikerült beszerezni. Az adományozók között szerepel Vezér Mihály polgármester is.

Azt, hogy ki kapjon az ajándékból, a gyermekorvosok és a védőnők közösen döntik majd el, első látogatásukkor magukkal is viszik a készülékeket a rászoruló családokhoz. Három légzésfigyelőt mindenesetre félretettek a júniusra várt százhalombattai hármas ikreknek.

Az akció egyike a Százhalombattán az utóbbi években elindult egészségvédelemhez, betegségmegelőzéshez kapcsolódó programoknak - mondta el az önkormányzati munkatárs. Ilyenek egyebek közt az ingyenes oltások és szűrővizsgálatok, amelyek a városban indított országos akció, az (ön)gondoskodó önkormányzatok mozgalom szerves részeivé váltak.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek