Magyarország nem lesz gyógynövény-nagyhatalom
Közzétéve: 2007. 07. 27. 09:32 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2007. 07. 27. 09:32 -
• 1 perc olvasás
Egyre versenyképtelenebb ez az ágazat.
![]() |
Schmidt József, egy baksai, gyógynövényeket feldolgozó vállalkozás ügyvezetője a lapnak elmondta: a gyűjtők a legszegényebb társadalmi rétegből kerülnek ki, főként segélyből származó jövedelmüket ezzel a munkával keresett havi pár ezer forinttal egészítik ki.
Márciustól azonban már csak azok gyűjtögethetnek, akik bevételükből befizetik a járulékokat. Az így megkurtított összegekért azonban már egyre kevesebben vállalják a gyógynövények szedését - tette hozzá.
Három évvel ezelőtt Magyarország volt az Európai Unió legfontosabb gyógynövény-szállítója, az ágazatban akkor és még tavaly is 60-70 ezren dolgoztak. Amennyiben az iparág nem lesz versenyképes, a feldolgozók kénytelenek lesznek a magyarországinál gyengébb minőségű szerb, bosnyák, román, albán alapanyagokat vásárolni - olvasható a baranyai napilapban.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek