Markánsan csökken a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

Közzétéve: 2022. 05. 10. 11:25 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tájékoztatás szerint a mért koncentráció 13 városban a mérsékelt, 9 településen az emelkedett kategóriába esik.

Markánsan csökken a szennyvízben a koronavírus koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján. Azt írták: a 18. héten az országos átlagot tekintve jelentős csökkenést mutat a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja.

A városok döntő többségében - 16 mintavételi helyen - csökkenő tendencia jellemző, míg Békéscsabán, Salgótarjánban, Székesfehérváron, Szolnokon és Tatabányán stagnálás tapasztalható. Emelkedés egyedül Szekszárd esetében figyelhető meg.

A tájékoztatás szerint a mért koncentráció 13 városban a mérsékelt, 9 településen az emelkedett kategóriába esik.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek