Megállt a koronavírus-koncentráció növekedése a szennyvízben

Közzétéve: 2022. 04. 05. 11:25 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

A koronavírus-örökítőanyag koncentrációjában egyik vizsgált településen sem volt észlelhető emelkedés.

Megállt a koronavírus-örökítőanyag koncentrációjának növekedése a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján. A vizsgált városok többségét stagnálás jellemzi. Emelkedés egyik vizsgált településen sem volt észlelhető, míg csökkenés Debrecenben, Egerben, Nyíregyházán és Szolnokon tapasztalható - írták.

Hozzátették: a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja Eger, Szekszárd és Veszprém esetében a "mérsékelt", míg a többi 19 mintavételi helyen az "emelkedett" kategóriába sorolható.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek