Meglőttek egy orvost egy baltimore-i kórházban

Közzétéve: 2010. 09. 17. 10:04 -

• 1 perc olvasás

Meglőttek egy orvost a baltimore-i Johns Hopkins Kórházban, az állapota válságos.

Weborvos Archívum

Az amerikai média csütörtöki bejelentése szerint a  lövést leadó személy, miután az épület hetedik emeletén elkövette tettét, még a kórház épületében elbarikádozta magát. A rendőrségnek a korábbi jelentésekkel ellentétben nem sikerült elfogni és lefegyverezni őt.

A támadó - egy harmincas éveiben járó fekete férfi - meg nem erősített források szerint túszt is ejtett, de nem egyértelmű, hogy rajta kívül más is tartózkodik-e abban a szobában, amelybe bezárkózott.

Az elkövető indítékairól az első jelentések nem számoltak be. A rendőrség sem tudott közelebbit közölni azzal kapcsolatban, hogy milyen kapcsolatban állt a támadó a sebesült orvossal.

A CNN szerint a hasi sérülést elszenvedett orvost megműtötték, és van esélye a túlélésre.

A 30 ezer alkalmazottal működő Johns Hopkins egészségügyi központ Baltimore egyik legtöbb embert foglalkoztató magáncége. A több mint 1000 betegággyal rendelkező kórház több mint 1700 orvost foglalkoztat főállásban.

Kövess minket!

USA bűncselekmény - kuruzslás
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek