Megvoltak az utolsó SZ.É.P. napok
Közzétéve: 2009. 06. 28. 17:30 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2009. 06. 28. 17:30 -
• 1 perc olvasás
Több mint 2000 látogató jelent meg a Szűréssel az Életért Program (SZ.É.P.) III. utolsó hétvégéjén.

Békés megyében zárult a SZ.É.P. III. tavaszi-nyári rendezvénysorozata. Az utolsó hétvégén legtöbben, 806-an Battonyán mentek el a vizsgálatokra.
A bőrgyógyászati szűrést végző szakorvosok 30 résztvevőnél rosszindulatú bőrelváltozást és 5 esetben melanoma-gyanút találtak. A szemészeti vizsgálatoknál a szakorvosok 19 szürke- és 14 zöldhályog-gyanút fedeztek fel. A fogászati/szájüregi vizsgálatoknál 2 rosszindulatú szájüregi elváltozás gyanút találtak.
Sajnos ezen a hétvégén a mentőszolgálatnak is akadt munkája. Vésztőn 3 személyt nagyon magas, 220 feletti vérnyomás miatt a helyszínen azonnal el kellett látniuk. A magas vérnyomás adatok mellett itt a vércukorszint is kiugróan magas volt.
Az ÁNTSZ segítségével három helyszínen is folytak szervezett mammográfiás szűrések. A vizsgálatokra Mezőkovácsházán, Battonyán és Vésztőn csaknem 230 hölgy ment el.
Egészségügyi Minisztérium Sajtóiroda
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek