Mentősök és ápolók zarándokolnak Szentkútra

Közzétéve: 2022. 07. 12. 11:29 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

A 18 órakor kezdődő szentmise után, amelyet Kozma Imre atya és Komáromi Jób celebrál, Csókay András idegsebész tanúságtétele zárja a programot.

Betegápolók, mentősök és szimpatizánsok zarándokolnak szombaton Mátraverebély-Szentkútra - tájékoztatta az MTI-t a Nógrád megyei katolikus kegyhely sajtófőnöke kedden.

Kerekes-Dancsok Regina elmondta: a Lellisi Szent Kamill búcsú templomi áldással indul hajnalban Szécsényben, majd a résztvevők 27 kilométeres útra indulnak. Közben többször megállnak elmélkedni Komáromi Jób ferences szerzetes vezetésével.

Az út célja Szentkút, ahol a Palóc Mentőalapítvány egyik mentős szakácsa palóc gulyással vendégeli meg a zarándokokat.

A 18 órakor kezdődő szentmise után, amelyet Kozma Imre atya és Komáromi Jób celebrál, Csókay András idegsebész tanúságtétele zárja a programot. Másnap a Kármelhegyi Boldogasszony búcsún Berta Tibor tábori püspök tart szentmisét - írta.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek