Mesterházy: a Fidesz is álljon a H1N1-oltás mellé

Közzétéve: 2009. 12. 06. 10:16 -

• 1 perc olvasás

Mesterházy Attila szerint politikai bűn, ha valaki az új influenza és a védőoltás kapcsán nem az összefogás pártján áll.

Weborvos Archívum

A szocialista frakcióvezető felszólította a Fidesz politikusait, hogy ez ügyben ne beszéljenek mellé. A frakcióvezető az MSZP választmányának szombati ülése után példaként Demeter Ervint, Simicskó Istvánt, Szijjártó Pétert, Selmeczi Gabriellát és Pelczné Gáll Ildikót említette, és azt követelte tőlük: zavarkeltés helyett inkább arra buzdítsák az embereket, hogy oltassák be magukat. Hangsúlyozta: ebben az ügyben nincs helye a pártpolitikának, széthúzásnak.

"Minek kell még ahhoz történnie, hogy az a politikai járvány, ami Magyarországot fertőzi több éve, megváltozzon" - tette fel a kérdést.

Mesterházy Attila szerint nem lenne szabad, hogy a pártpolitika az élet minden területére beférkőzzön.

A szocialista politikus emléketetett arra: az új influenza komoly méreteket öltött, 50 ezer ember betegedett meg, és legalább húsz halálos áldozat van. Felidézte egy Zala megyei apa üzenetét is, aki szerint a fia talán életben maradhatott volna, ha nem bizonytalanítják el a H1N1 oltással kapcsolatban.

Kövess minket!

H1N1 - új influenza
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek